A Programozd a jövőd! 2016 óta működő uniós projekt, melynek célja, hogy minél több fiatal válassza az informatika szakot a felsőoktatásban.
A projekt valamennyi informatikai képzést kínáló magyarországi egyetemmel együttműködési megállapodást kötött annak érdekében, hogy az egyetemi hallgatók a legfrissebb piaci tudáshoz térítésmentesen hozzájuthassanak. Ezt a célt szolgálja a program vendégoktatói bázisa is, amelynek keretében piaci szakemberek tartanak vendégoktatásokat a felsőoktatási intézményekben. A gyakornoki program pedig arra szolgál, hogy az egyetemi hallgatók profi informatikai cégeknél – fizetésért – szerezhessenek gyakorlatot tanulmányaik végzése alatt.
A Program pillérei:
· I. pillér (tudásbázis): az informatikai oktatás megújítását támogató tudásbázis. Olyan kutatás, felmérés és adatgyűjtés valósul meg, ami nemzetközi és hazai jó gyakorlatok feltárásával lehetővé teszi az informatikai munkaerőpiaci igények felmérését és a beavatkozások tervezését.
· II. pillér (együttműködés): a képző intézmények és a környezetükben működő IKT vállalkozások közötti együttműködések. Olyan vállalati együttműködések valósulnak meg felsőoktatási intézmények bevonásával, amelyek növelik a képzések munkaerőpiaci relevanciáját és csökkentik a lemorzsolódást.
· III. pillér (motiváció): az informatikai szakmák társadalmi-gazdasági elismertségének és népszerűségének növelése. Olyan, elsősorban BTL akciók valósulnak meg, amelyek az informatikai szakmák bemutatásával elősegítik a pályaorientációt a pályaválasztás előtt állók körében.
· IV. pillér (kommunikáció): a projekt tevékenységeit támogató kommunikációs kampányok, amelyek fő célja a szemléletformálás, az informatikai szakmák népszerűsítése.
· V. pillér (élményközpontok): az informatikai pálya megismerését, népszerűsítését segítő demonstrációs- és élményközpontok létrehozása, amik az informatikai szakmák élményszerű bemutatását szolgálják.
· VI. pillér (Digitális Fejlesztési Központ): a központ célja a Széchenyi István Egyetemen olyan rugalmas, oktató és kutató-fejlesztő központ kialakítása, amely kifejezetten a legmodernebb technológiák (kiemelten az 5G és drónok) alkalmazását kutatja és fejleszti valós ipari együttműködésekben, az így megszerzett tudást pedig az oktatásba integrálja.
A projektről bővebben a projekt honlapján a http://programozdajovod.hu/ és a Facebook-oldalán: Programozd a jövőd