A politikus szerint kevés örömtelibb, felemelőbb kulturális esemény van, mint amikor fiatalokat ünnepelnek, díjaznak. A második alkalommal meghirdetett Országos Diák Sajtófotó pályázat egy sikertörténet, amit jelez a pályázók nagy száma és a pályaművek magas színvonala is - közölte. Emögött elhivatott pedagógusok, támogató családok, és magas szintű szakmai ismeretek is állnak - jegyezte meg. Kifejtette, a fotó "dacol az idővel, emléket állít a kornak, amelyben született", egyúttal a "legélesebb tükröt" tartja elénk. A fotós ítéletet mond a korról, a valóságról, üzen kortársainak és az utókornak is. "Nem féltem a jövőnket" - mondta a kiállított díjnyertes pályamunkákra nézve a politikus.

Varga Tamás (Hajrá Békéscsaba Egyesület), Békéscsaba megyei jogú város alpolgármestere köszöntőjében felidézte, február 20-án jelent meg a Magyar Nemzeti Bank Békéscsabáról szóló emlékérme, amelyen szerepel a felirat: Békéscsaba Munkácsy városa. Aláhúzta, régóta dolgozik ennek elfogadtatásán a város, így ez "hatalmas elismerést" jelent. Hozzátette, céljuk volt ezzel a kijelentéssel fókuszba állítani a kultúrát és a művészeteket, megszólítani a fiatalokat, és megjeleníteni ezt az oktatás-képzés területén is. "Ebben számíthatunk a Békéscsabai Szakképzési Centrum (BSZC) Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium diákjaira" - jegyezte meg.

A BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégium 2023-ban szervezte meg az első Országos Diák Sajtófotó Pályázatot azzal a céllal, hogy segítse a középiskolás fiatalok tehetséggondozását és a fotográfia népszerűsítését. A pályázattal szeretnének hozzájárulni ahhoz, hogy a Magyar Sajtófotó Pályázat nyomdokain egyre több fiatal számára biztosítsanak motivációt és lehetőséget a minőségi fotográfiai munka felé. A pályázatot kilenc kategóriában hirdették meg: szülőföldem, képriport, emberábrázolás - portré és portré sorozat, művészet, művészet sorozat, sport és sport sorozat valamint természet és tudomány. Idén csaknem 150 diák mintegy 600 pályaművet küldött be összesen mintegy 1300 fotóval. A szakemberekből álló zsűri (Bánkúti András, Szigeti Tamás és Szabó Rudolf) 26 díjat osztott ki, a díjazás összértéke megközelíti a 600 ezer forintot. Szigeti Tamás a díjátadó előtt felolvasott levelében azt írta: nőtt a beérkezett művek színvonala az első pályázat óta, "átgondoltabb, jobban kivitelezett képeket" láttak. A kiállításon a kilenc kategória első három helyezettjének munkái láthatók, összesen 92 fotóval, csaknem 30 méter hosszúságban.

Imre György művésztanár, fotográfus a díjátadó után elmondta, jövőre is meghirdetik a pályázatot. A BSZC Szent-Györgyi Albert Technikum és Kollégiumban nyolc éve zajlik a fotográfus képzés. Az oktatás ötéves technikumi képzés és kétéves felnőttképzés keretein belül valósul meg. Az itt végzett diákok 100 százaléka sikeres felvételt nyert felsőoktatási intézményekbe.

(MTI)