Varga-Bajusz Veronika azt hangsúlyozta: erős tehetségeket kibocsátó nemzet vagyunk. Szavai szerint a kormánynak az a feladata, hogy a tehetségeknek és a velük foglalkozó szakembereknek olyan környezetet biztosítson, amelyben az érintetteknek csak arra kell koncentrálniuk, hogy kibontakoztassák a tehetségeket. Közölte, a Nemzeti Tehetség Program alapját az 1 százalékos adófelajánlások biztosítják. Több mint húszmilliárd forint érkezett az elmúlt 16-17 évben a program részére - ismertette, kiemelve: 2015 óta a felajánlásokat a kormány is kiegészíti. "Így elmondhatjuk, hogy eddig több mint 40 milliárd forintot fordítottunk a programra, amelynek során több mint 20 ezer projektet támogattunk" - folytatta, megjegyezve: a program évente 300-350 ezer fiatalt segít.
Kitért arra is, hogy a program a határon túli tehetségeket is támogatja: külhonba eddig több mint 1400 támogatás érkezett, ami összesen 190 ezer fiatal számára jelentett segítséget. Az államtitkár felidézte, hogy a szakképzésben tanulók nagyon sikeresek a nemzetközi szakmai versenyeken. A legutóbbi Euroskills versenyen második, a Worldskills versenyen pedig tizedik helyet sikerült megszerezniük a magyar fiataloknak - jelezte.
Varga-Bajusz Veronika hangsúlyozta: most indul az adófelajánlások időszaka, ezért arra biztat mindenkit, hogy ajánlja fel a második egy százalékot a programnak, amelynek technikai száma 1823. Hozzátette: rendelkezni azok is tudnak, akik szja-mentességet élveznek. "A felajánlás egy befektetés a tehetséges fiatalokba" - jelentette ki az államtitkár, aki emlékeztetett arra is, hogy tavaly rekordszámú felajánlás érkezett: több mint két és fél milliárd forint.
Miklósa Erika, a magyar Szent István-rend birtokosa, operaénekes, a Nemzeti Tehetség Program 1 százalék kampány nagykövete a sajtótájékoztatón arról beszélt: nagyon fontos a tehetséget óvni, védeni és felelősséggel művelni. "Ha van, élni kell vele, és merni kell legjobbnak lenni" - húzta alá. Miklósa Erika azt mondta: a tehetséges magyar fiatalok a világban is viszik hírünket. A társadalom és a kormányzat részéről éppen ezért felelősség, hogy ezekre a fiatalokra "társadalmi kincsként, nemzeti erőforrásként" tekintsenek - tette hozzá. "Hiszek abban, hogy a tehetséges ember önmagát boldogabbá, a társadalmat pedig gazdagabbá teszi" - húzta alá.