

Az eseményen részt vett Dr. Vass-Salazar Mária, Magyarország kanadai nagykövete, Dr. Szegő László dandártábornok, Magyarország véderő attaséja Kanadában és az Egyesült Államokban, valamint Ugrik Csaba dandártábornok, a Honvéd Vezérkar Hadműveleti Csoportfőnökség, csoportfőnöke, a NATO balti légtérrendészeti misszió korábbi parancsnoka.
A kanadai fél részéről J. P. R. Prévost altábornagy fogadta a magyar delegációt, és méltatta a 23 évre visszanyúló kanadai-magyar együttműködést. A bázis parancsoka Daniel Coutts ezredes megkülönböztetett elisméssel szólt a magyar pilóták teljesítményéről, felkészültségéről és fegyelmezettségéről, kiemelve a több évtizedes, eredményes együttműködést a két légierő között.
A 2001-ben indult NATO Flying Training in Canada (NFTC) program keretében összesen 115 magyar pilóta részesült képzésben, közülük 36-an instruktorként is szolgáltak.


A kanadai préri közepén elterülő, Saskatchewan tartományban található Moose Jaw légibázis központi szerepet töltött be a képzésben. Saskatchewan jelentős magyar diaszpórával rendelkezik, melynek alapjait az 1880-as években érkező első magyar telepesek rakták le. Leszármazottjaik a mai napig őrzik magyar identitásukat, ápolják kulturális értékeinket és hagyományainkat.
Az aktív magyar közösség és a történelmi kapcsolatok eredményeképpen Saskatchewan tartomány kormánya 2024 októberét Magyar Örökség Hónapnak (Hungarian Heritage Month) nyilvánította, amelyet az egész tartományban magyar kulturális örökséget, hagyományokat és történelmet bemutató programokkal ünnepelnek.”
Kanada volt az első NATO-tagország, amely ratifikálta Magyarország csatlakozási jegyzőkönyvét, és immár 25 éve működik együtt szövetségesként a két ország. A kanadai-magyar védelmi együttműködés egyik kiemelkedő példája az NFTC program.