A belügyminiszter kiemelte, a fogyatékossággal élő emberek befogadása, esélyegyenlőségének megteremtése érdekében közösen kell fellépnünk, hogy az érintettek olyan környezetben és közösségben élhessenek, amely úgy támogatja őket, hogy közben az önálló élet szabadságát a lehető legteljesebb mértékben meghagyja. Pintér Sándor köszöntőjében felkérte az Országos Fogyatékosságügyi Tanács tagjait, hogy találják meg azokat a kritikus pontokat, amelyek megoldásához a kormányzat a leggyorsabban tud segítséget nyújtani.

A belügyminiszter emlékeztetett arra, hogy a kormány kiemelt célkitűzése az informatikai rendszerek elterjesztése az államigazgatás területén. Mint mondta, ez egy olyan lehetőség, amely képes áthidalni számos fogyatékossággal élő honfitásunknak a napi akadályokat és segítséget nyújt a hétköznapi munka elvégzésében.

Kósa Ádám fogyatékosságügyi államtitkár hozzászólásában elmondta, az államtitkárság munkájához kiváló alapot, háttértámogatást nyújt a most formálódó Fogyatékosságügyi Koordinációs Bizottság, amelyben az érintett ágazatok és szakterületek felsővezetői foglalnak helyt. A bizottság segítheti véleményével, javaslatával, ötleteivel formálni az Országos Fogyatékosságügyi Programot, valamint az európai uniós tagállami fogyatékosságügyi feladatok végrehajtását. A bizottságban valamennyi ágazat képviselője jelen van, így ezen keresztül valósulhat meg a kormányzaton belül a minden területre kiterjedő fogyatékosságügyi képviselet.

Az Országos Fogyatékosságügyi Tanács kiemelt célja, hogy a „Semmit rólunk nélkülünk” elv érvényesülésével álláspontjait, javaslatait a fogyatékosságügyi államtitkárság felhasználja a következő 10 éves Országos Fogyatékosságügyi Program kidolgozása során.

(Belügyminisztérium)