Tuzson Bence hozzátette, ma már az áldozat kérheti, hogy tiltsák el az elkövetőt attól, hogy őt a későbbiekben zaklassa, és ezt a büntetőeljárás, azaz a letöltött büntetés után is megteheti.
A miniszter kiemelte, az egyre gyakoribbá váló online csalások visszaszorítására a bankok bevonásával gyors és hatékony intézkedések kidolgozása kezdődött meg, hogy minél kevesebb ember váljon áldozattá.
Elmondta, a nyilvánosságra kerülő online csalások éves összege csaknem nyolcmilliárd forint. A már bevezetett intézkedésekkel tavaly nyár óta kétmilliárd forintot sikerült visszajuttatni a károsultaknak, a mostani törvényi intézkedésekkel pedig a visszajuttatott összeg növekedésére számítanak.
Király Nóra, az áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos az MTI-nek elmondta, a tatabányai központ a 18. az országban, a vármegyei hálózat a salgótarjáni és a szekszárdi központ megnyitásával lesz majd teljes.
Kiemelte, hogy legfőbb együttműködő partnerük a rendőrség és a kormányhivatalok, de segítő szolgálatokkal és civil szervezetekkel közel 170 együttműködési megállapodása van az Igazságügyi Minisztériumnak az áldozatsegítés rendszerében.
Hozzátette, 2024-ben több mint 30 ezer embernek nyújtott segítséget az áldozatsegítő rendszer, az idei év első negyedében pedig mintegy tízezer ügyfelet regisztráltak.
A tatabányai központ megnyitása után a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatalban az igazságügyi tárca képviseletében Répássy Róbert parlamenti államtitkár együttműködési megállapodást írt alá a kormányhivatallal, a rendőr-főkapitánysággal és a Magyar Vöröskereszt vármegyei szervezetével.