Szalay-Bobrovniczky Kristóf úgy fogalmazott: mindig csodálatos dolog magyarnak lenni, ám ilyen olimpia után különösen csodálatos.
Az is a nemzet erejét és nagyságát bizonyítja, hogy Magyarország egyike azon hét nemzetnek, amely alapítója az olimpiai mozgalomnak - fűzte hozzá.
Sportolóink ehhez méltóan szerepeltek a párizsi olimpián is, amelyen a 14. helyezést érte el Magyarország az éremtáblázaton. Ha az olimpiák összességét nézzük, akkor a tíz legeredményesebb nemzet között vagyunk, lakosságarányosan pedig a másodikak. A Párizsban megszerzett 19 érem, közte a 6 arany, 7 ezüst és 6 bronz olyan teljesítmény, amelyre méltán büszkék lehetünk - mondta.
Ugyanakkor - folytatta - a honvédségen belül működő sportszázad katonái is kiváló teljesítményt nyújtottak, és sokan katonai minőségükben szereztek érmet vagy értek el helyezést, ezzel pedig példát mutattak a honvédség hivatásos és szerződéses állományának egyaránt. Olimpikonként és katonaként is bizonyították rátermettségüket.
Ezért a tárca, eredménytől függetlenül, valamennyi katona olimpikont azonos és egyösszegű juttatásban részesíti - mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
Böröndi Gábor, a Honvéd Vezérkar főnöke arról beszélt, hogy a magyar katona- és sportnemzet, a katona sportolók pedig példát mutatnak a honvédségnek és az egész magyar fiatalságnak. Egyben óriási motiválóerőt, lelket adnak a hadseregnek, ezen keresztül pedig Magyarországnak.
"Egy a közös bennünk, a hazánkat szolgáljuk" - mondta Böröndi Gábor.
Az ünnepségen 20 katona olimpikonnak adott át elismerő oklevelet és emlékérmet a honvédelmi miniszter, a honvéd vezérkar főnöke és Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár. Hárman később kapják meg az elismerést.
A rendezvényen Siklósi Gergelyt, aki a párbajtőrcsapat tagjaként aranyérmet szerzett az olimpián és felsőfokú tanulmányait befejezte, soron kívül hadnaggyá léptették elő.