A gazdaságfejlesztési miniszter hangsúlyozta, hogy "a gazdasági növekedés fenntartása és a munkahelyek megvédése szempontjából a működőtőke bevonzása kiemelt prioritás Magyarország számára. Hazánk célja, hogy vonzó befektetési célpontot jelentsen a legmodernebb és legfejlettebb technológiák számára."

A tárgyaláson a felek szót ejtettek az 5G technológia és a hidrogén alapú technológiák ipari felhasználási lehetőségeiről, az ipar 4.0 és az automatizálás kérdésköréről, valamint mindazon gazdasági ágazatokról, ahol lehetséges a fejlett kínai technológiai befektetések megjelenése, mint például az elektromos autóipar, akkumulátor- és napelemgyártás, valamint hazánk híd szerepét erősítő logisztikai fejlesztésekről, így a cargo és teheráruszállításról is.

A miniszter kifejtette, hogy "Magyarország hisz a békés összekapcsoltságban, a magyar-kínai kapcsolatokat a kölcsönös tisztelet és a partnerség határozza meg. Hazánk már ma is a kínai beruházások kiemelt célpontja, a kínai működőtőke aránya háromszorosa az uniós és V4-es átlagnak, miközben további 10 Mrd eurónyi FDI, azaz beruházás érkezhet a következő években Magyarországra Kínából."

(Gazdaságfejlesztési Minisztérium)