A belügyminiszteri elismeréseket olyan nővérek, ápolók, védőnők és orvosok vehették át, akik kimagasló munkájukkal hozzájárultak a magyar egészségügy eredményes működéséhez.
A Batthyány-Strattmann László-díjat 1992-ben alapították. A életműdíjat azok kaphatják meg, akik szakmai vagy közszolgálati munkájukkal hozzájárultak az egészségügyi és szociális, valamint családvédelmi ellátás fejlesztéséhez. A „szegények gyógyítójaként” ismertté vált Batthyány-Strattmann László gazdag arisztokrata családból származó orvosként ingyen kezelte a betegeit, Hőgyes Endre szintén orvos, kutató, egyetemi tanár és a Magyar Tudományos Akadémia tagja volt a XX. század fordulóján.
Az egészségügyi államtitkár köszöntőbeszédében kiemelte: a hétköznapok taposómalmában mindenkinek nehéz, hogy a mindennapi kihívások ne vonják el a figyelmet arról, hogy milyen fantasztikus hivatás az övék, hisz az egészségügyben dolgozni, a gyógyulásért tenni az egyik legnagyszerűbb és a társadalom összetartásában egyik legnagyobb szerepet játszó munka.
Takács Péter hozzátette: az elismerés a köszönet kifejezése mellett felelősség is, hiszen a díjazottak példaképek is, akiken egy-egy szakmai csapat, osztály, intézmény szakmai és emberi minősége is múlik.
Az elismerésben részesültek listája itt olvasható.