A miniszter elmondta: a pedagógusok, a szülők és a diákok a világjárvány okozta rendkívül nehéz körülmények ellenére sikeres tanévet zártak. A nehéz helyzetnek voltak kedvező hozadékai, mindenek előtt a digitális oktatás, a távtanítás terén, melyekből a későbbiekben sokat profitálhat a pedagógia.
A tárcavezető kifejtette: június 15. után 2 héten keresztül a gyermekek gondozásában, felügyeletében, az étkeztetés biztosításában az állam segítséget nyújt minden rászorulónak. Rendelkezésre állnak a helyi, valamint az országos szervezésű táborok augusztus 23-ig.
Az állami kitüntetések átadása március 15-én a világjárvány miatt elmaradt. Ezt az elmúlt héten pótolták, Kásler miniszter úr a szellemi élet kiválóságait tüntette ki. Ebből az alkalomból a miniszter a márciusi ifjak tetteit fölelevenítve kitért a mai alkotók, művészek felelősségére.
A Magyar Védőnők Napja alkalmából Prof. Dr. Kásler Miklós elmondta, hogy a védőnői hálózat párját ritkítja a világon, igazi hungarikum. Három éves képzést követően rendkívül színvonalas munkára képes egészségügyi dolgozókról beszélünk, akik szinte a családok tagjaivá válnak, generációkat segítenek abban, hogy a gyermekek minden tekintetben egészségesen lépjenek a felnőtt korba és legyenek hasznos tagjai a társadalomnak.
Az orvos-miniszter beszélt a véradás életmentő fontosságáról. Elmondta, hogy a napi vérszükséglet a magyar egészségügy részére 1400 -1600 egység. Ez 1400-1600 embert jelent, akiknek nap, mint nap vért kellene adniuk ahhoz, hogy ne legyen fennakadás a gyógyításban. Méltatta, hogy a pandémia legnehezebb időszakában mindvégig jelentkezett annyi véradó, hogy a rászoruló betegek megkaphassák az életmentő segítséget.
Kásler Miklós három napos erdélyi útjáról is beszélt, ahová fia és unokái is elkísérték. Nem véletlenül, hiszen a család apai ágon dévai származású. Felidézte, hogy édesapja őt 12 éves korában vitt el először - nagy nehézségek árán - Erdélybe, ami életre szóló élményt jelentett számára. „Ezt az élményt kívántam átadni a fiamnak és az unokáimnak.” – mondta. Kitért arra, hogy rendkívül fontos, minden embernek tudnia, honnan származik, hol éltek az ősei. Ez segít megérteni, hogy mi célból vagyunk a világon.
A tárcavezető az interjú végén méltatta az Életközelben sorozatot, mely 50. adásához érkezett. Hangsúlyozta: az a cél, hogy az embernek legyen lehetősége kifejteni a véleményét, ismertetni a tényeket és elmondani, hogy mi az igazság. Az Életközelben interjúk ehhez nyújtanak méltó fórumot.