Az államtitkár kifejtette, hogy a koronavírus-járvány, majd az orosz-ukrán háború is rávilágított arra, hogy a jövőnk szempontjából a mezőgazdaság és az önellátás kulcskérdés. Kifejtette, 2010-től a kormány azon dolgozik, hogy növekedési pályára állítsa a magyar vidéket. A Déli Agrárszakképzési Centrum által uniós forrássokkal és kormányzati támogatással létrehozott Ágazati Képzőközpont és géppark bővítése is egy jelentős előrelépés a hazai agrárium számára, ugyanis itt szerzik meg gyakorlati tapasztalataikat a jövő agrárszakemberi. Kiemelte, a mostani kihívásokkal teli időszakban kiemelt szükség van a megfelelő szakemberekre, akik biztosítják hazánk élelmiszer-ellátását.


Dr. Nobilis Márton felhívta a figyelmet arra, hogy a Csapó iskolában kialakított új tankonyhában, a pék-cukrász tanműhelyben a gyakorlati oktatást segítő modern eszközök várják a diákokat, az Apponyi Sándor Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban pedig új géppark: traktor, szántóföldi kultivátor, talajlazító segíti a leendő mezőgazdasági gépészek magas szintű képzését. Mi azt szeretnénk, ha a diákok büszkék lennének a teljesítményükre, a földre, amelyet művelnek, és munkájuk eredményeként a kenyérre, amelyet sütnek - tette hozzá.


Az államtitkár kihangsúlyozta, a szakképzés megújításakor bevezette a kormány a duális képzést, amely által összhangba került az elméleti és a gyakorlati oktatás. Az újítás sikerének bizonyítékául az oktatók és az oktatási intézmények visszajelzései szolgálnak, továbbá az, hogy évek óta nő a szakképzésbe jelentkezők száma. Ezen felül a gazdasági élet szereplői is pozitívan nyilatkoznak a változásról, ők azok, akik munkát biztosítanak a frissen végzett szakembereknek. Dr. Nobilis Márton fontosnak nevezte, hogy a ne csak a termőföldtől az asztalig, hanem a szakképző iskoláktól a nagy cégekig alakuljon ki láncolat.
A projekt támogatási összege összesen 263 276 182 forint volt.