Mint mondta, a Magyarország elleni jogállamisági eljárás súlyosan diszkriminálja a magyar egyetemistákat, kutatókat és családokat. Kijelentette: "Manfred Weber, Ursula von der Leyen és az őket támogató Tisza Párt hatalomra tör, céljuk pedig a magyar identitás eltörlése - de ezt nem hagyjuk." A politikus, aki a magyar gyermekvédelmi törvényről szóló konferencián vett részt az Európai Parlamentben, hangsúlyozta: Európa versenyképessége erős nemzeteken alapszik, ezek alapja pedig az erős család, gyermekvállalás és olyan felsőoktatás, kutatás és innováció, amely valós kérdésekre ad választ.

Hankó Balázs szerint Brüsszel Magyarország gyermekvédelmi törvénye miatt indított kötelezettségszegési eljárása olyan előzetes elváráson alapul, amely szerint "genderpropagandát és szexuális tartalmakat be kellene beengedni a magyar iskolákba és a médiában hozzáférhetővé kellene tenni 18 év alattiak számára is". A miniszter leszögezte: ezt Magyarország nem fogja megtenni, mert 2022-ben 3,5 millió magyar mondott nemet a genderpropagandára, és Magyarország a normalitás, a család és a gyermekvédelem pártján áll. A miniszter kiemelte: Strasbourgban jó volt látni, hogy Magyarország nincs egyedül - a Patrióták Európáért frakció kezdeményezésére több más uniós ország EP-képviselője is kiállt a családvédelem és a normalitás mellett. Az Erasmus-programból való kizárás kapcsán Hankó elmondta: egyeztetett az Európa Tanács főtitkárhelyettesével is, hiszen "az EU diszkriminációja az Európa Tanács 46 tagállamának diákjait is érinti". Hozzátette: "Számos kutató érkezik Magyarországra ET-országokból is - őket sem lehet kizárni."

Hankó zárásként hangsúlyozta: "Ideje elgondolkodnia a normalitás mellett kiálló államoknak, hogy Brüsszellel szemben is jogállamisági eljárás induljon, mert ami most történik, az nettó diszkrimináció. "Szomorú viszont, hogy Brüsszelnek ehhez magyar partnerei is vannak, akik a magyar nemzet érdekével szemben cselekednek" - tette hozzá.

(MTI)