Gulyás Gergely a bombafenyegetésről azt mondta, hajnal óta, mióta az első e-mailről szóló tájékoztatás megérkezett, a miniszterelnök, a belügyminiszter és a szolgálatokat felügyelő miniszter több alkalommal is egyeztetett. Nagy valószínűséggel egy internetes felhasználó, vélhetően egy helyről küldött fenyegető e-maileket, ezek szövegszerűen egyeznek - közölte. A levél szövegét - amely szerint robbanószert helyeztek el az iskolákban, a muszlimok ellen folytatott háború miatt - a rendőrség nyilvánosságra hozza. Hozzátette: a tanítást nem függesztették fel, de az iskolák egy részében az igazgatók ezzel ellentétes döntést is hozhattak. A rendőrség minden iskolában meggyőződik arról, van-e alapja a fenyegetéseknek, a titkosszolgálatok pedig felvették a kapcsolatot a szlovák társszervekkel, mert tavaly számos szlovák iskola kapott hasonló bombafenyegetést.
Gulyás Gergely beszámolt arról, a kabinet szerdai ülésén a nemzetgazdasági miniszter hosszabb elemzését hallgatta meg, amely "az elmúlt évek nehézségei után optimizmusra okot adó helyzetértékelés volt". A miniszter azt mondta, a háború belátható időn belüli befejezésére lényegesen nagyobb az esély most, mint korábban bármikor, de ettől függetlenül a magyar gazdaságban is a fordulat jelei mutatkoznak, sőt, azok kézzelfoghatóak. Hozzátette: a magyar gazdaságot 2022-től súlyosan érintették elsősorban a háború következményei, a szankciók, az infláció, ez a növekedésre még tavaly is kihatott.
Kiemelte a rekordszintű, 4,7 milliós foglalkoztatottságot, a növekvő reálbéreket, a fogyasztás, a kiskereskedelmi forgalom tavalyi bővülését, a lakossági hitelállomány növekedését. Nagy eredményként beszélt arról, hogy több mint egymillió, 2008-2009-hez képest 1,1 millió új munkahely jött létre. Elmondta, végleges adat még nincs, de tavaly 10 százalék körüli volt Magyarországon a reálbér-emelkedés.
A hároméves bérmegállapodás pedig garantálja, hogy idén is jelentős, 5-6 százalékos reálbér-növekedés legyen - tette hozzá. Jó hírként beszélt arról, hogy tavaly a középosztályban és a legszegényebbek között volt a legnagyobb, 15 százalék feletti a béremelkedés. Szerinte a fogyasztás növekedése is optimizmusra ad okot. 2024 első háromnegyed évében 4,1 százalékkal nőtt a fogyasztás Magyarországon, ez az ötödik legmagasabb volt az Európai Unióban - részletezte. Hozzátette, a kiskereskedelmi forgalom 13 hónapja bővül, a hazai turizmus pedig tavaly minden rekordot megdöntött.
Gulyás Gergely ismertetése szerint a hitelpiac is élénkül; a lakástranzakciók száma több mint harmadával emelkedett 2024-ben, nőttek az újautó- és a használtautó-eladások is. Úgy összegzett: az új gazdaságpolitikai akcióterv 21 pontja, a családtámogatási intézkedések, az idei évben beinduló gazdasági növekedés ezeket a folyamatokat erősíteni fogja, ezért a magyar gazdaság hosszú idő után komoly növekedés előtt áll. Megjegyezte, ha a háború lezárul, az elsősorban az energiarákra lesz hatással, de hatással lesz a gazdaság számtalan más területére is, "úgyhogy jó okunk van arra, hogy optimisták legyünk".
A miniszter értékelése szerint az új amerikai elnök és adminisztráció által hozott döntések egybevágnak a magyar kormány elmúlt bő évtizedben megtett lépéseivel. Úgy fogalmazott, "amit Trump az Egyesült Államokban csinál, azt évek óta csináljuk itthon", számtalan területen ezért büntetnek bennünket. A miniszter azt mondta, a határvédelemben, a migrációs és a genderpolitikában Magyarország ugyanazt az álláspontot képviseli, mint néhány napja az Egyesült Államok.