Soltész Miklós hozzátette: ugyanilyen fontos az odafigyelés másokra, ebben a katolikus és más keresztény iskolák sokat vállalnak.
Úgy fogalmazott, ha e kettő mellett a nevelők a hit szabadságának erejét is meg tudják adni, a nevelés meghozza gyümölcsét.
Arról is beszélt: a liberális világ elfeledkezik arról, hogy a kereszténység sohasem állítja, "az a legjobb, amit én mondok", hanem lehetőséget ad a választásra a keresztény, jézusi tanítás és "más" között, de felkínálja az elsőnek az értelmét, azt, hogy ez miként kísér minket végig egész életünkön át. Arra biztatta az iskola pedagógusait, segítsenek a gyerekeknek a választásban.
Az eseményen - az iskola tanulói által előadott Kire ütött ez a gyerek? című Janikovszky Éva-versre utalva - azt mondta, ahhoz, hogy "a gyerekből azt a felnőttet hozzuk ki, akire újra mindenki büszke lesz", összefogásra van szükség a szülő, a pedagógus és az egyház között.
Azt kérte a pedagógusoktól, hogy merjék vállalni magukat.
"Tudom, hogy sok tüntetés volt Budapesten, vidéken sokkal kevesebb" - jegyezte meg, hozzátéve: hiányolta, hogy nem volt szó a pedagógusok jogairól, arról, hogy "a neveléshez való eszközöket visszakapják".
Azt mondta, úgy nem lehet nevelni, ha a gyerekek mobiltelefonozhatnak tanórán.
"Kérjük, követeljük, hogy ezeket a jogokat adjuk vissza szülőként, vezetőként a pedagógusoknak, akkor lesz teljes a nevelés" - hangoztatta Soltész Miklós.
Közölte: a paksi iskola új szárnyának építését 750 millió forinttal támogatta a kormány, 250 millió forinttal a Pécsi Egyházmegye, a további bővítésre 2,6 milliárd forint áll rendelkezésre a jövő évi költségvetésben.
Süli János (KDNP), a térség országgyűlési képviselője példaértékűnek nevezte az iskola bővítésében mutatott összefogást a város, az egyházmegye és a kormány között.
Szabó Péter (Fidesz-KDNP), Paks polgármestere azt mondta, az önkormányzat támogatja a bővítés folytatását.
Az új épületszárnyat Felföldi László pécsi megyés püspök áldotta meg.