Maróth Gáspár beszédében hangsúlyozta, hogy mind a NATO-ban, mind az Európai Unióban kiemelt terület a kibervédelem és a kibervédelmi képességek építése. Ez azonban nem lehetséges bizalomra épülő nemzetközi együttműködés nélkül. Ez a PESCO projekt, amelyben Hollandia, Franciaország, Németország mellett Magyarország is állandó tagként vesz részt, az egyik legjobb példája a közös EU-s erőfeszítéseknek a kibertér védelme érdekében.
Az állandó tagok mellett további tíz ország megfigyelőként vesz részt a projektben. Az irányító testület jelenlegi vezetője, dr. Michael Heinz Farber vezérőrnagy megköszönte Magyarország támogatását, amelyet a projekt elindításához, valamint annak folyamatos munkájához nyújt.
Prof. Dr. Kovács László dandártábornok, a Magyar Honvédség Parancsnokságának kibervédelmi haderőnemi szemlélője, a rendezvény házigazdája elmondta: a projekt egyik legfontosabb célja, hogy a kibervédelem, valamint a kiberműveletek tervezéséhez és végrehajtásához elengedhetetlenül szükséges információmegosztáshoz egy állandó központot alakítson ki. Ez a központ alkalmas lesz arra, hogy az EU katonai missziói számára világos kiberhelyzetképet biztosítson. Mindezek hozzájárulnak ahhoz, hogy az Európai Unió a fizikai térben végrehajtott műveletei mellett a kibertérben is hatékony védelmet tudjon felmutatni.