A közfoglalkoztatás ma már nem egy tranzitfoglalkoztatási eszköz, hanem egy olyan átfogó támogatási rendszer, amely segít a nehezebb munkaerőpiaci helyzetben lévő csoportok felkészítésében, készségeik fejlesztésében – jelentette ki a Belügyminisztérium közfoglalkoztatási helyettes államtitkára december 16-án Budapesten.

Díjátadó a Start Plusz közfoglalkoztatási programban

Réthy Pál a 2024-es Start Plusz közfoglalkoztatási programok megvalósítása során kiemelkedő szakmai munkát végzett települések és példaértékű munkát végző közfoglalkoztatók számára megrendezett ünnepélyes díjátadón felidézte, hogy amikor a kormány elindította a közfoglalkoztatási programokat, elsődleges cél volt annak biztosítása, hogy mindenki számára lehetőség nyíljon a munkára, fejlődésre és előrelépésre. Az innovatív kezdeményezések az egész társadalom számára is példát mutatnak.

A közfoglalkoztatási programok finanszírozására 2024-ben összesen 130 milliárd forint állt rendelkezésre, amelyben jelenleg csaknem 64 ezer ember vesz részt. 
Idén a járási startmunka programok értékteremtő programjai az ország 1110 településén valósultak meg és a BM a programok indításával összesen 28 168 ember foglalkoztatásához nyújtott támogatást.

A programok során támogatott mezőgazdasági tevékenységnek köszönhetően jó minőségű élelmiszereket állítanak elő, míg a szociális programokon belül egyebek között útkarbantartást végeznek, illetve illegális hulladéklerakó helyeket is felszámolnak – ismertette Réthy Pál, aki a parlagfű elleni védekezési munkálatokat is hangsúlyosan említette.
Elmondta, hogy idén egyebek között olyan közfoglalkoztatók részesülhetnek miniszteri elismerésben, akik a helyi igények figyelembevételével szakmailag kimagasló munkát végezve, „jó gazda módjára”, a lehetőségek mentén folyamatosan alakítják és fejlesztik a programjukat, amit szabályszerűen, pontosan valósítanak meg, konstruktívan együttműködve a támogatóval, emellett eredményesen koordinálják a közfoglalkoztatottak munkáját.
Kiemelte, hogy az idei díjazottak között négy „Felzárkózó település” is található, az ország leghátrányosabb helyzetű térségeiből.

Díjátadó a Start Plusz közfoglalkoztatási programban

"Bízom benne, hogy az elismeréshez tartozó díj összege hozzá tud járulni a közfoglalkoztatási programok, a létrehozott termelő kapacitások fejlesztéséhez, valamint a programban elért eredmények fenntartásához" – fogalmazott Réthy Pál.
A díjátadót követően a résztvevők a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Szimfónia programjában résztvevők előadását tekinthették meg, autentikus tánc és zenekari kísérettel.
A program idei díjazottjai Tiszakécske, Nagypall, Gádoros, Boldva, Tiszapalkonya, Balástya, Mezőkomárom, Rábacsécsény, Báránd, Átány, Kenderes, Nógrádszakál, Kóka, Szőkedencs, Dombrád, Tiszaeszlár, Nagyszokoly és Berhida települések, valamint a Via-Bona Foglalkoztatási Nonprofit Kft. és a Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt. voltak.

A díjazott települések háttéranyagai elérhetőek itt és itt

(Belügyminisztérium/ MTI)