A közel 20 éves múltú Molaris Kft-t magyar magánszemélyek alapították 2006-ban, a cég pedig jelenleg is 100%-ban magyar tulajdonban van. A védelmi ipar területén már hosszú évek óta kiemelkedő szerepet betöltő magyar kkv fő célkitűzése, hogy kiemelkedő színvonalú szolgáltatásai révén az IT piac hosszútávú, megbízható szereplője legyen. A cég tevékenysége összhangban van a magyar Kormány versenyképességi és technológiafejlesztési elképzeléseivel, innovatív fejlesztéseivel és stratégiai törekvéseivel példaként szolgálhat a sikeres magyar kis- és középvállalkozások között.

A Nemzetgazdasági Minisztérium és a Neumann Technológiai Platform támogatásával valósult meg többek között a Molaris Kft. pilot projektje is, amely az „Egészségügyi adatbázisok integritásának validációja blockchain technológiai alapokon” címet viseli. A projekt egy megbízható és biztonságos módszert kínál a hitelesített fájlok és adatok manipulációjának felderítésére, miközben megőrzi az adatok bizalmas jellegét és a szigorú jogi védelemmel összhangban működik. A cél egy olyan innovatív megoldás kidolgozása, amely a blockchain technológia alapjait használja az adatvalidációhoz.

A digitális technológiák alkalmazásában élvonalbeli török Pavo Group több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik, fióktelepei a világ számos országában megtalálhatóak, így mára egy közel 1000 főt foglalkoztató nemzetközi cégcsoporttá nőtte ki magát, amely folyamatosan keresi az új piacokat és partnerségeket. Szerteágazó tevékenységei között megtalálhatóak többek között az energiaátviteli egységek, pilóta nélküli repüléstechnikai rendszerek gyártása és fejlesztése, a drónelhárító rendszerek, elektro-optikai fegyverek és határvédelmi megoldások gyártása, IT megoldások, energia megoldások, valamint a kiberbiztonság és kriptografikai megoldások fejlesztése is.

Az együttműködés keretében a két vállalat a digitalizáció és a modern technológiák területén kívánja egyesíteni erőit, hogy korszerű megoldásokat dolgozzanak ki a védelmi szektor számára. A megállapodás hangsúlyozza a digitális hadviselés és a modernizáció fontosságát, amelyek révén biztosítható a hazai és nemzetközi biztonság a 21. század kihívásaival szemben.

Fábián Gergely beszédében kiemelte, az ilyen együttműködések hozzájárulnak a védelmi ipar fejlesztéséhez, valamint a magyar-török gazdasági és technológiai kapcsolatok erősítéséhez is. Az államtitkár hangsúlyozta, a Molaris Kft. és a Pavo Group közös munkája új lehetőségeket nyit meg a védelmi ipar jövője tekintetében, és kedvező gazdasági hatásokkal jár mindkét ország számára.

A Molaris Kft. és a Pavo Group közötti együttműködés hozzájárul a technológiai fejlesztésekhez, új munkahelyek teremtéséhez és a tudásátadás révén támogatja a szakemberképzést.

(Nemzetgazdasági Minisztérium)