A rendezvényen Maria Pilar Muniesa Tomás elnökletével a rendészeti képzési szakterület aktuális témái és eseményei kerültek a középpontba.
Az igazgatótanács tagjai az uniós tagállamok és a Bizottság képviselői, akik azt biztosítják, hogy az ügynökség tevékenysége megfeleljen az EU alapelveinek és a rendészeti szakterület érdekeinek, a szervezet stratégiájának fényében vitatták meg annak jelenlegi és jövőbeli feladatait.
A plenáris ülést november 19-én az Európai Unió Tanácsának soros magyar elnöksége nevében Dr. Pintér Sándor belügyminiszter úr nyitotta meg, aki beszédében kiemelte, hogy immár 10. éve hazánk biztosítja a szervezet székhelyét és hogy az Ügynökség és Magyarország további egy évtizedre ismét elköteleződött egymás mellett. Felhívta a figyelmet arra is, hogy az uniós rendészeti képzési közösségnek fel kell készülnie az új kihívásokra a megváltozott környezetben. Hozzátette: a változékony globális helyzet miatt a hagyományos kihívások is egyre nagyobb intenzitással válnak mindennapjaink részévé. Belügyminiszter úr elmondta, hogy a bűnözés „nem ismer határokat”, a rendészeti és képzési tevékenység közös ügy, tartós eredmény csak összefogással, egymás támogatásával érhető el, és ehhez a párbeszéd, a tapasztalatcsere, az új megközelítések és a korszerű képzési módszerek alkalmazása kulcsfontosságúak.
Kiemelte továbbá, hogy Magyarország – felismerve azt, hogy a bűnüldözési prioritások területén a tagállamokban biztosítandó képzés és a tapasztalatcsere hangsúlyos szerepet kell, hogy kapjon és ennek részeként az uniós szintű független rendészeti oktatás megkerülhetetlen – méltányolva annak eddigi eredményeit, egy új, korszerűbb a mai kor igényeinek jobban megfelelő székház biztosításával továbbra is támogatja a CEPOL munkáját.
A kétnapos ülés első napján a CEPOL ügyvezető igazgatója, Montserrat Marín López asszony beszélt az ügynökség tevékenységének kiemelt kérdéseiről, beleértve a képzési tárgyú termékeinek rangsorolását. Előadását stratégiai orientációs vita formájában eszmecsere követte.
Az ülés második napján tartott prezentációkban Ügyvezető igazgató asszony és vezetőtársai adtak helyzetértékelést jelenlegi feladataikról és tevékenységeiről, az igazgatótanács tagjai pedig megvitatták az ügynökséget érintő aktualitásokat, köztük az új budapesti székházba történő relokáció kapcsán felmerült új információkat.
A napirenden egy tájékoztató is szerepelt a soron következő lengyel elnökség bel- és igazságügyi programjáról, amelyet Irmina GOŁĘBIEWSKA ezredes, Lengyelország szavazati joggal rendelkező tagja tartott.