A CIC közgyűlése alkalmából Dohában gyűltek össze a teremtett környezet és a vadászati hagyományok védelmében legaktívabban és legsikeresebben részt vevő nemzetközi szereplők. A konferencia kiemelt témaköre idén a mediáció, valamint a házigazda Katar kiemelt kulturális öröksége, a solymászat volt.

Kovács Zoltán a szervezet magyarországi delegációjának vezetőjeként felszólalásában arról beszélt, hogy annak érdekeben, hogy a vadászat és a vadászattal foglalkozó nemzetközi szervezetek betölthessék kultúrákon átívelő mediátor szerepüket, tisztában kell lenniük a képességeikkel, meg kell őrizniük a hagyományokat, de emellett elengedhetetlen, hogy alkalmazkodjanak a világ változásaihoz is. A közvetítő szerepnek csak akkor van értelme, ha a józan észen alapszik és tisztában van a másik fel gondolkodásával is.

Az államtitkár azt is kiemelte, hogy el kell fogadni, hogy léteznek más megközelítések a világban, viszont az olyan támadásokkal szemben, amelyek létünket, a hagyományos értékeinket fenyegetik, határozottan szembe kell menni és meg kell védeni magunkat. Itt nincs helye sem közvetítésnek, sem kompromisszumnak. Ilyen támadásként említette azt az Európai Bizottság által egyoldalúan erőltetett javaslatot, ami Európában betiltaná az ólomtartalmú lőszerek használatát a vadászatban és a sportlövészetben, ellehetetlenítve ezzel a hagyományos vadászati kultúra létét.

Katar és a CIC élen jár a vadászati értékeink védelme és a józan észen alapuló természetmegőrzés területén - hangsúlyozta Kovács Zoltán, majd hozzátette: ehhez a munkához "olyan szövetségeseket kell találnunk, akik hozzánk hasonlóan a hagyományos értékekre és a józan észre alapozva hozzák döntéseiket."

Az államtitkár a konferencia keretén belül találkozott Abdullah bin Abdulaziz bin Turki Al Subaie katari környezetvédelmi miniszterrel, akivel egyetértettek a térségeken és kultúrákon átívelő együttműködés fontosságában.

(MTI)