Büntetéssel próbálják rávenni Magyarországot arra, hogy engedjen be a migránsokat és az országon belül ellenőrizze az érkezők személyazonosságát - tette hozzá.
Az új német kormány is igyekszik megszilárdítani a határőrizetet, ami nem tetszik azoknak az országoknak, ahova az illegálisan belépni próbálókat visszairányítják. Az unió megoldása erre a migrációs paktum, a migránsok tagállamok közti szétosztása, erre próbálják rávenni Magyarországot, de ezzel nem értünk egyet. Magyarország nem hajtja végre a migrációs paktumot - hangsúlyozta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.
Magyarország megpróbál együttműködni azokkal az országokkal, ahonnan elindulnak a migránsok, illetve azokkal, amelyek útközben szűrőszerepet játszhatnak, segíteni ezeket az országokat, hogy minél kevesebb migráns jusson el idáig. Sok másik nemzetállam is új megoldásokkal kísérletezik. Talán változást lehet elérni az unió migrációs politikájában - fűzte hozzá Bakondi György.
Az aktuális határhelyzetről szólva elmondta: a román-magyar szakaszon nincs változás, köszönhetően a magyar és osztrák határőrizeti szerveknek is. A szerb szakaszon ugyanakkor jelentősen emelkedett az illegális határátlépések száma tavalyhoz képest. A horvát, szlovén határvédelem erősödése miatt visszatelepülnek afgán embercsempészek, s mellettük megjelennek például marokkói, szír csoportok is, így lehet számítani olyan területszerző fegyveres összetűzésekre is, amelyek tavalyelőtt zajlottak le rivális embercsempész bandák között a szerb-magyar határ szerb oldalán - ismertette a szakember.