A dízel üzemanyag esetén a januári átlagár 653 forint volt hazánkban, ami 2 forinttal, tehát 0,3%-kal bizonyult alacsonyabbnak, mint a környező országokban mért 655 forintos átlagérték. Ez a kormány sikeresen kiharcolt brüsszeli
garanciájának köszönhető.

 
A külső tényezők közvetlen hatással vannak a magyar üzemanyagpiacra is, hiszen az itthon forgalmazott üzemanyagok mintegy 20-30 százaléka importból származik. A magyar kormány azonban sikeresen kiharcolta azokat a garanciákat Brüsszelben, amelyek biztosítják, hogy a háborús szankciók ne veszélyeztessék Magyarország energiabiztonságát, és ne okozzanak a magyar lakosság számára további áremelkedéseket. Az ellátásbiztonság fenntartása mellett a kormány továbbra is mindent megtesz annak érdekében, hogy a benzin és a gázolaj ára stabil maradjon, és a magyarok a szomszédos országok átlagához képest kedvezőbb feltételek mellett juthassanak üzemanyaghoz.

 
A Magyar Ásványolaj Szövetség és a Független Benzinkutasok Szövetségének kezdeményezésére, a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával, 2024 júliusában sor került az üzemanyagárak elemzési módszertanának finomhangolására. Az új rendszerben az árak nyomon követése havi adatszolgáltatás alapján történik, ami pontosabb összehasonlítást tesz lehetővé, és csökkenti az egyes országokra jellemző eltérések torzító hatását.

 
A Nemzetgazdasági Minisztérium a KSH jelentése alapján megerősítette, hogy a magyar üzemanyagárak továbbra is versenyképesek, hiszen azok nem haladják meg a szomszédos országok átlagárát, mely megfelel a kormányzati célkitűzéseknek. A kormány továbbra is számít az üzemanyagkereskedők konstruktív együttműködésére, és amennyiben a piaci folyamatok ezt indokolják, kész minden rendelkezésére álló eszközzel beavatkozni a magyar családok és vállalkozások érdekében. 

(Nemzetgazdasági Minisztérium)