Vargha Tamás köszöntőjében úgy fogalmazott: a szervezők célja az volt, hogy minél több gyermek ragadjon valamilyen rajzeszközt. „Ha már a gyerekek fejében megelevenednek a katonák, a híres csaták, akkor joggal remélhetjük, hogy a katonai hagyomány évekig, évtizedekig élő marad” – fogalmazott a miniszterhelyettes, köszönetet mondva a pályázatot tizedik alkalommal életre hívó Honvédség és Társadalom Baráti Kör munkájáért.
Sándor Zsolt altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnokának helyettese elmondta: a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program középpontjában is a katona áll. „Talán a katona fejezi ki legjobban egy nemzet összetartozását. Ők azért hajlandóak vállalni a szolgálat fáradalmait, mert tenni szeretnének az országért, a nemzetért. A gyerekek rajzaikon keresztül ismerik el munkánkat, számukra mi, katonák vagyunk a hősök” – mondta az altábornagy.


A bronz-, ezüst-, valamint aranyceruza díjak, illetve a különdíjak átadásában közreműködött – mások mellett – Spányi Antal megyéspüspök, Sándor Zsolt altábornagy, Görög István, a pákozdi Katonai Emlékpark ügyvezetője és Beluzsár Tamás, a Magyar Honvédség Parancsnoksága Társadalmi Kapcsolatok és Életpálya Fejlesztési Főnökség főnöke is.
A pályázatra összesen 1145 rajz érkezett, ennek harmada határainkon túlról. Érdekesség, hogy az első pályamunkát a kárpátaljai Salánk településéről küldték, és az aláírás szerint az orosz-ukrán háború második napján készült.