A program nyitott minden fiatal számára, a 13-18 évesek megszólításával célunk a légügyi ágazatban a képzés és a pályaorientáció, vagyis az utánpótlás-nevelés elősegítése, valamint az, hogy a fiatalok minél szélesebb körben megismerkedjenek a repülés világával, természetesen a szülői engedély birtokában – mondta a miniszter. Megjegyezte, hogy a tízszázalékos önrészen túl a program tartalmazza a fiatalok képzési díját, emellett lehetőség nyílik a meglévő eszközpark és infrastruktúra fejlesztésére is.
„A katonai pálya iránt érdeklődők felkészítésére fokozott figyelmet fordítunk” - fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
A továbbtanulási lehetőségek közül kiemelte a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar légijármű vezető szakirányát. Hangsúlyozta, hogy a Magyar Honvédség egyre több és egyre modernebb légi eszközein szolgálatot teljesítő katonák elhivatott és felkészült közösségébe bekapcsolódva számtalan területen építhetik karrierjüket a fiatalok.
Mint elmondta, az ifjúsági pilótaképzés kiszélesítése katalizátorként szolgálhat a hazai repülőipar, a polgári és sportrepülés területén, elősegítve a sportrepülőterek, a karbantartási ágazat, valamint a nemzeti repülősport fejlődését is. „A jövő mérnökei és pilótái már itt vannak közöttünk” – tette hozzá a honvédelmi miniszter.