Tudatos fogyasztói döntésekkel az elektromos-hálózat védelmében

elektromos hálózat

A nyári kánikulában megnövekedett fogyasztás megterheli a hazai villamosenergia-hálózatot. A rendszeresen használt elektromos berendezések mellett ilyenkor a csúcsra járatott klímaberendezések és hűtők miatt megugrik az ország energiaigénye.

Forrás: Gazdasági és Energetikai Minisztérium

A villamosenergia-ellátás biztonságos és zavartalan működését segítheti a fogyasztók tudatos döntései. Különösen az esti, 18 és 21 óra közötti időszakban érdemes mérsékelni a klímaberendezések használatát, helyette éjszaka vagy a hajnali órákban hűtsük le otthonunkat.

Ebben az időszakban halasszuk el különböző eszközök (laptopok, telefonok, elektromos autók) töltését, illetve a nagyobb energiaigényű háztartási gépek bekapcsolását.

A magyar villamosenergia-rendszer szakemberei éjjel-nappal azon dolgoznak, hogy mindenki számára biztosított legyen a folyamatos ellátás. A Gazdasági és Energetikai Minisztérium köszöni mindenkinek, aki tudatos energiahasználatával hozzájárul a biztonságos ellátáshoz!