A Program keretében öt finanszírozási konstrukciót indított el az EXIM Magyarország, melyek célja a magyar vállalkozások nemzetközi terjeszkedésének támogatása. Az Exportösztönző Hitelprogram iránt komoly érdeklődés mutatkozik a hazai kkv-k részéről, már összesen 59,2 milliárd forint értékben érkeztek be hiteligények.
Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár kiemelte: az EXIM által vállalt gyorsított ügykezelésnek köszönhetően a Jövő Exportőrei Beruházási Hitel keretében már összesen 52,7 milliárd forint értékben fogadott be hiteligényeket a finanszírozó, melyek a szerződéskötést követően már segíthetik az ügyletekben érintett vállalkozásokat fejlesztéseik megvalósításában.
A Jövő Exportőrei Beruházási Hitelt exportáló vállalatok vagy beszállítóik igényelhetik:
• megkezdett vagy új beruházásokra,
• kapacitásbővítést vagy új termék bevezetését elősegítő beruházásokra,
• innovatív technológiák bevezetésére,
• gépek, berendezések, felszerelések, valamint immateriális javak beszerzésére.
A kamatozás rendkívül kedvező, a futamidő végéig fix, a hitelminősítéstől függően forint alapon 5,2-7,2 százalékos, euró alapon 3,75-5,75 százalékos.
Szabados Richárd emlékeztetett: azon vállalkozások, amelyek energiahatékonysági, megújuló energia, vagy egyéb fenntarthatósági célú zöld beruházásokra szeretnék a hitelt igénybe venni, még alacsonyabb kamatszinten kaphatnak kölcsönt a Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitel keretében.
A következő hetekben a Demján Sándor Program további elemei élesednek, az érdeklődők a részletekről a dsprogram.hu oldalon is tájékozódhatnak.