A tárcavezető kiemelte: az otthonteremtés és a biztos lakhatás generációkon átívelő, alapvető öngondoskodási kérdés, ezért a kormány elkötelezett a megfizethető lakhatás biztosítása iránt, amely érdekében az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv részeként 10 intézkedést fogalmazott meg. A budapesti lakhatási válság megoldása érdekében például szigorodik az Airbnb szabályozás, azonban a kormány célja, hogy Budapesten túlmutatóan az egész országra kiterjedően fejlessze a lakhatási feltételeket. Ezt szolgálja többek között a vidéki otthonfelújítási program és az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások önkéntes döntésen alapuló, lakáscélú felhasználásának biztosítása is.
A találkozón felvetődött olyan állami program lehetősége, aminek keretében hazai ingatlanalapokon keresztül akár 20-30 milliárd forintnyi forráshoz jutnának az ingatlanpiaci szereplők, abból a célból, hogy Magyarországon megfizethető árú lakásokat, bérlakásokat, valamint kollégiumot fejlesszenek. Nagy Márton megígérte: a kormány megvizsgálja annak a lehetőségét, hogy állami hátterű tőkealapokon keresztül hogyan tudná támogatni a javaslatot. Emellett felvetődött, hogy a bérlakások és kollégiumok esetén a bérbeadáshoz kapcsolódó 27%-os áfa 5%-ra mérséklődjön, amennyiben vállalkozás adja bérbe magánszemély számára.
A felek egyetértettek abban, hogy a kormányzati intézkedések jelentős lendületet adhatnak az építőiparnak és ingatlanpiacnak, ezáltal hozzájárulva, hogy a magyar gazdaság növekedése 2025-ben meghaladja a 3%-ot. A nemzetgazdasági miniszter végül hozzátette, a kormány kiemelten számít a szektor szereplőinek aktivitására az új- és bérlakás építések, valamint a kollégiumi férőhelyek bővítése vonatkozásában.
A résztvevők megállapodtak, hogy a családok és a megfizethető lakhatás szabályozása érdekében folytatják a rendszeres egyeztetéseket.