Farkas Sándor miniszterhelyettes a hazai kézműves élelmiszergyártók egyik legnagyobb tavaszi seregszemléjének megnyitóján kiemelte, a közvetlen termelői értékesítés a gazdálkodóknak és a fogyasztóknak egyaránt előnyös, ezért a kormányzat támogatja a rövid ellátási láncok fejlesztését. Az új pályázatban összesen 1,6 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre, a támogatási kérelmeket május 14-től adhatják be az érintettek.

Fotó: Pelsőczy Csaba

A pályázatban élelmiszerek értékesítése, tárolása, hűtése, a csomagoláshoz szükséges konténerek beszerzése, illetve élelmiszer-automaták beszerzése is elszámolható. Mezőgazdasági termelőnek minősülő egyéni vállalkozók, szociális szövetkezetek, egyházi vagy önkormányzati fenntartású intézmények, non-profit szervezetek, vendéglátó-ipari vállalkozások, közétkeztetésben vagy piacszervezésben tevékenykedő vállalkozások is nyújthatnak be kérelmet, konzorciumi formában – ismertette.

Fotó: Pelsőczy Csaba

Magyarország kormánya nemzetstratégiai kérdésként tekint az agráriumra, ezért a támogatások mindenkinek lehetőséget kínálnak. A Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervének célja, hogy a termelők és a gazdálkodók jó minőségű, versenyképes termékeket tudjanak előállítani. A teljes forráskeret csaknem 5400 milliárd forint, amelyből vidékfejlesztésre közel 2900 milliárd forintot fordít a kormány – hangsúlyozta Farkas Sándor miniszterhelyettes.

Fotó: Pelsőczy Csaba
(AM Sajtóiroda)