A dokumentumban rögzítetteknek köszönhetően a díszparcella a magyar katonatörténelem kiemelkedő hőseinek, az első és a második világháború során hősi halált halt magyar katonáknak, valamint a „hősi halottá” és a „Magyar Honvédség halottjává” nyilvánított katonáknak lesz méltó emlékhelye.

„Régen készültünk erre az ünnepélyes pillanatra” - hangsúlyozta a tárca Balaton utcai objektumában szerdán megtartott rendezvényen Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes. Mint elmondta: hosszú út vezetett a megállapodásig. Sokan dolgoztak azért, hogy a Honvédelmi Minisztérium, a Magyar Honvédség és a Nemzeti Örökség Intézetének komoly vállalása megvalósulhasson és „katonahőseink valóban méltó helyen kapjanak végső nyughelyet”.

A Honvédelmi Minisztérium és a Nemzeti Örökség Intézete közös nyilatkozatának aláírása

„Azt szokták mondani, hogy az emlékezet a katonahősök sírjánál kezdődik. Ez volt a mi kiindulási pontunk is, és - köszönhetően a NÖRI vezetésének és támogató hozzáállásának, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum, illetve dr. Korom Renáta jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkár szakmai segítségének - sikerült céljainkat elérni” – emelte ki Németh Szilárd.

„Nem minden temető, nemzeti sírkert mondhatja el magáról, hogy katonahősöknek nyughelyet adó parcellával rendelkezik” – mondta Móczár Gábor. A Nemzeti Örökség Intézetének főigazgatója hozzátette: a temető leglátogatottabb részének számít a ravatalozóépület mögött elterülő 52-es parcella, így különösen fontos, hogy tökéletes kertészeti munkával, folyamatos gondozással mutassák meg, miként gondoskodik nemzetünk a katonahőseiről.

(honvedelem.hu)