Jövő héten rendezik az első EU-Albánia kormányközi konferenciát

Jövő héten rendezik az első EU-Albánia kormányközi konferenciát

A jövő héten, kedden rendezik az első EU-Albánia kormányközi konferenciát Luxemburgban - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán pénteken.

Forrás: MTI

2024. 10. 11.

Ismertetése szerint a konferencián - amelyen Edi Rama albán miniszterelnök és Szijjártó Péter fog elnökölni - megnyitják az első albán csatlakozási fejezetcsoportot, amellyel megindulnak a valós albán uniós csatlakozási tárgyalások.

A tárcavezető bejegyzésében ezt a magyar elnökség időszaka alatt elért történelmi sikernek nevezte. "A magyar elnökség legfontosabb célkitűzésének az EU bővítésének felgyorsítását tettük meg; Magyarország ezt is megcsinálta" - hangsúlyozta Facebook-oldalán Szijjártó Péter.