Meghosszabbodnak a hazai vállalkozások újraindítását segítő hiteltermékek a Széchenyi Kártya Programban. Egy 100 millió forintos, tehát átlagos méretű beruházási hitel esetén a teljes futamidő alatt egy kisvállalkozás 25 millió forintot tud megspórolni a piacon elérhető hitelekhez képest. Ez akár több mint 200 ezer forinttal kisebb havi törlesztőt jelen a Széchenyi Kártya Programnak köszönhetően. 

Az elmúlt csaknem 20 évben a Széchenyi Kártya Program bizonyította, hogy hozzájárul a magyar vállalkozások stabil működéséhez, ezáltal biztosítva munkát és megélhetést a magyar családoknak. A sikeres védekezés után a gazdaság újraindításával a vállalkozások igényei is megváltoztak, így a Széchenyi Kártya Program konstrukciói 2021 nyarán megújultak. Az Újraindítási Hiteleket eddig közel 30.000 vállalkozás igényelte több mint 920 milliárd forint értékben, amelyből 15 ezer hitelügyletet már le is szerződtek a bankok 370 milliárd forint összegben, ezzel is hozzájárulva, hogy a magyarok az előttünk álló évtized nyertesei legyenek – emelte ki György László, gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár. 

A speciálisan a vállalkozások újraindítását segítő Széchenyi Kártya Program konstrukciók iránt rendkívül nagy érdeklődés mutatkozott az elmúlt hónapokban, a vállalkozások további fejlődéséhez szükség van az államilag támogatott hitelekre. Éppen ezért, a vállalkozók visszajelzése alapján az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakmai támogatása mellett a Kormány meghosszabbította a Program keretében elérhető kedvezményes hitelek igénylési lehetőségét – jelentette be Krisán László, a Széchenyi Kártya Programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója.

Az SZKP GO! hitelei célzott módon biztosítják a vállalati működés fenntartásához, fejlődéséhez szükséges forrásokat, lehetővé teszik a vállalkozások beruházási elképzeléseinek megvalósítását, segítik a cégek likviditási forrásokhoz jutását, továbbá segítenek a normál üzletmenet visszaállításában, a működés újraindításában, és a jövőbeli növekedés feltételeinek biztosításában. 

Az SZKP GO! kedvezményes, a futamidő végéig fix kamatozású hitelei 1 milliótól akár 1 milliárd forint hitelösszegig igényelhetőek a magyar kis- és középvállalkozások megerősítése érdekében.

 

Széchenyi Kártya Folyószámlahitel GO!

Szabad felhasználású 2 éves futamidejű folyószámlahitel.

1 millió forinttól akár 100 millió forint összegben.

Fix nettó 2,5% kamat/év.

 

Széchenyi Likviditási Hitel GO!

Maximum 3 éves futamidejű, szabad felhasználású forgóeszközhitel.

1 millió forinttól akár 250 millió forint összegben.

Fix nettó 2,5% kamat/év. 

 

Széchenyi Beruházási Hitel GO!

Maximum 10 éves futamidejű beruházási hitel.

1 millió forinttól akár 1 milliárd forintig terjedő összegben. 

Fix nettó 1% kamat/év.

 

Széchenyi Turisztika Kártya GO!

Szabad felhasználású, akár 3 éves futamidejű, kifejezetten a turisztikai szektorban működő vállalkozások részére kialakított folyószámlahitel.

1 millió forinttól akár 250 millió forint összegben.

Fix nettó 0,5% kamat/év.

 

Széchenyi Lízing GO!

Lízing konstrukció, amely felhasználható agrár és nem agár célú eszközbeszerzések, így például új vagy használt haszongépjármű, gép, berendezés, immateriális javak és ingatlan finanszírozására

1 millió forinttól akár 1 milliárd forintig terjedő összegben. 

Fix nettó 2,5% kamat/év

 

Széchenyi Mikrohitel GO!

Beruházási hitel, amely felhasználható agrár és nem agár beruházási célok finanszírozására.

Kezdő vállalkozások is igényelhetik.

1 millió forinttól 50 millió forint összegben.

Fix nettó 0,5 % kamat/év.

 

Agrár Széchenyi Beruházási Hitel GO!

Maximum 10 éves futamidejű, meghatározott agrár hitelcélok finanszírozására felhasználható beruházási hitel.

1 milliótól 1 milliárd forintig terjedő összegben. 

Fix nettó 1% kamat/év.

 

A Széchenyi Kártya GO! hitelkonstrukciói országszerte a Széchenyi Kártya Program eddigi hiteleihez hasonlóan a területi kereskedelmi és iparkamarák, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és a KAVOSZ Zrt. regisztráló irodáiban igényelhetőek. További információk a megújult vállalkozói információs portálon (www.vali.hu), míg a részletes igénybevételi feltételek a www.kavosz.hu oldalon érhetők el.

 

(ITM)