Az Együttműködésben a klímatudatos vízgyűjtő-gazdálkodásért című LIFE LOGOS 4 WATERS projekt keretében – partnereinkkel közösen – több éve elkötelezett munkát folytatunk annak érdekében, hogy felhívjuk a figyelmet a hazánkat sújtó vízgazdálkodási problémákra, miközben konkrét megoldási lehetőségeket is bemutatunk. A projekt egyik kiemelt célja, hogy a települési és vízgyűjtőszintű fenntartható vízgazdálkodás fontosságára hívja fel a figyelmet. Ennek céljából született meg a rövidfilm elkészítésének gondolata.

Az Eltékozolt vizeink című alkotás Szendőfi Balázs természetfilmes rendezésében, a WWF Magyarország szakmai koordinálásával, és a LIFE LOGOS 4 WATERS projekt partnereinek közreműködésével készült. A lenyűgöző képi világú rövidfilm megmutatja, hogy a klímaváltozás korában milyen károkat okoz hazánkban az értékes vizek gyors elvezetése a csatornákon és szabályozott folyóvizeken át, és hogyan szárad ki az ország, legfőképpen az Alföld. A rövidfilmben azonban azt is láthatjuk, hogy miként pezseg az élet azokon a területeken, ahol már helyreállították a vizesélőhelyeket és megtartják a vizet a tájban.

Dr. Szatzker Petra, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium projekt vezetője köszöntőjében azt emelte ki a film kapcsán, hogy közösen kell helyet keresnünk a víznek a tájban, hogy megállítsuk Magyarország kiszáradását. A LIFE LOGOS 4 WATERS projekt ezt az üzenetet hivatott életre kelteni, hiszen a különböző szereplők – kormányzat, önkormányzatok, vízügyi szakemberek és civilszervezetek – közötti hatékony együttműködésre épít, és mutat példát a közös munkában rejlő lehetőségekre a vízgazdálkodás területén.

Az Eltékozolt vizeink című film ide kattintva érhető el.

A LIFE LOGOS 4 WATERS projektről a projekt weboldalán olvashat bővebben.

(Life Logos 4 Waters)