Hidvéghi Balázs emlékeztetett, a közös agrárpolitika arra épül, hogy erősítse az európai mezőgazdaságot, támogassa a családi gazdaságokat, ugyanakkor Ukrajna csatlakozásával az összes pénz gyakorlatilag Ukrajnába menne. Jelezte, hogy az ukrán termőterület a mostani európai uniós termőterületek egyharmadát teszi ki, amelyet a legnagyobb részben külföldi tulajdonban lévő konszernek tulajdonolnak, vagyis láthatóan van egy üzleti érdek is mögötte.
Az államtitkár kijelentette, az ukrán csatlakozás nem a magyar gazdák és nem a közép-európai gazdák érdeke, mint ahogy a francia gazdák érdeke sem. Úgy vélte, éppen ezért ezekről az ügyekről beszélni kell, és büszke arra, hogy Magyarország ezt nyíltan megteszi.
Hidvéghi Balázs beszélt az uniós forrásokról is, miszerint "egy csődben lévő, jelen pillanatban még háborúban álló országot venne a nyakába az Európai Unió, átalakulna az egész uniós működés egy Ukrajnát finanszírozó szervezetté". Az agrártámogatásokon túl a kohéziós és felzárkóztatási alapokat tekintve számos egyéb kockázattal járna ez a lépés, amit felelősen nem lehet megengedni - tette hozzá.
Az államtitkár kitért a magyar ellenzék Ukrajnával kapcsolatos megnyilvánulásaira is, szerinte az látszik, hogy "a magyar ellenzék Gyurcsány Ferenctől Magyar Péterig ismét a brüsszeli nótát fújja, és gyakorlatilag Brüsszel magyar hangjaként működik itthon". Mint fogalmazott, "a kinti elvárásoknak az itthoni kiszolgálóiról beszélünk, ez nem magyar érdek, és világosan kell látni, hogy itt ebben a kérdésben nagyon élesek a határvonalak: ebben az egész vitában a magyar oldalra kell állni, nem pedig a brüsszeli hibás politika oldalára".
Hidvéghi Balázs a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában a Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás technikai részleteiről elmondta: a postázás megkezdődött a héten és május végéig tart, a visszaküldési határidő június 20. A borítékban egy biztonsági papírra nyomott szavazólap és egy válaszboríték lesz, a szavazólapon pedig egyetlen kérdés: támogatja-e Ukrajna európai uniós tagságát, amelyre igennel vagy nemmel lehet szavazni.
Az államtitkár közölte, hogy Magyarországon állandó lakhellyel rendelkező, szavazásra jogosult magyar állampolgárok tudnak véleményt mondani e kérdésben. Felhívta a figyelmet arra, hogy a szavazás tétje óriási, hiszen erős felhatalmazást adhat a kormánynak arra, hogy képviselje a magyar érdeket Ukrajna uniós csatlakozása ügyében.