A tárcavezető arról számolt be, hogy Magyarországon az elmúlt években sorra dőltek meg a beruházási rekordok: a kormány 2014 óta összesen már 2200 nagyberuházáshoz adott támogatást, amelyek mind-mind modern technológiát hoztak hazánkba mintegy 24 ezer milliárd forint értékben, országszerte 170 ezer új munkahelyet teremtve. Rámutatott azonban, hogy a beruházásokért évről évre keményebb nemzetközi verseny zajlik, és ezért a támogatási rendszert is folyamatosan meg kell újítani, hogy jöhessenek az újabb és újabb rekordok.
Tájékoztatása szerint ennek céljából módosították az egyedi kormánydöntéssel nyújtható támogatások (EKD) feltételrendszerét, számos könnyítéssel segítve a vállalkozásokat. "A mostani változtatás minden eddiginél több támogatást biztosít a hagyományos magyar újító szellemnek és az ebből fakadó kutatás-fejlesztési tevékenységek kibontakozásának" - hangsúlyozta. Szijjártó Péter kifejtette, hogy immár az eddigi száz helyett a legalább ötven főt foglalkoztató vállalatok is kaphatnak kutatás-fejlesztési beruházási támogatást, amennyiben szabadalmaikat Magyarországon jelentik be.
Emellett új támogatási kategória nyílik az olyan új fejlesztőközpontok hazánkba vonzása érdekében, amelyek a magyar egyetemekkel akarnak együttműködni. "Támogatjuk a vállalatokat abban, hogy képezzék munkavállalóikat, akár három éven keresztül, legalább 25 fős kontingensekben, s minden eddiginél szélesebbre nyitjuk a támogatási programot a magyar kis- és közepes vállalkozások előtt, amelyek az észak-keleti és a déli régiókban már 2 milliós beruházásaikhoz is támogatást kaphatnak, ráadásul előleg folyósításával" - sorolta.