Az Európai Bíróság azokat büntetné, akik betartják a törvényeket
Nonszensz, hogy Magyarországot azért akarja megbírságolni az Európai Bíróság, mert betartja a törvényeket a déli határon – mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az M1-en.
Az államtitkárt azzal kapcsolatban kérdezték, hogy Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a legutóbbi kormányinfón elmondta: egy, a külső határvédelemmel, jogi határzárral kapcsolatos európai bírósági ítélet végre nem hajtása miatt akarja megbírságolni Magyarországot az Európai Bíróság, és arra kötelezni, hogy napi hatmillió forintnak megfelelő eurót fizessen.
Rétvári Bence a bírósági döntéssel kapcsolatban úgy fogalmazott, „nonszensz”, hogy a bíróság azok mellé áll, akik nem tartják be a törvényt és azokat bünteti, akik betartják azt. Mint mondta, a bíróság azt kifogásolja, hogy a határvadászok megvédik a határt, és a határt illegálisan átlépőket visszaküldik a túloldalra, ahonnan jöttek.
Hozzátette: a bíróság szerint helyben kellene biztosítaniuk az illegális határátlépőknek a hozzáférést a nemzetközi védelemhez, vagyis a kérelem elbírálásáig az országban kellene marasztalni őket.
Úgy vélte, a bírósági döntés mögött az áll, hogy az Európai Unió fel akarja pörgetni a migrációt, és jogi eszközökkel arra kényszeríteni Magyarországot, hogy ne tudja megvédeni a határt.
- Ők azt mondják, legyen humánusabb a bánásmód a déli határon, mi pedig azt mondjuk, mindenkinek be kell tartania a törvényt és nem lehet illegálisan átjönni a zöldhatáron – foglalta össze Rétvári Bence.
Az államtitkár szerint „zsákutca” az a brüsszeli terv, hogy ha az emberek nem értenek egyet a migrációs paktummal, akkor uniós kampányt kell szervezni a meggyőzésükre.
