A felhasználók száma tavaly júniushoz képest 8 százalékkal, több mint 2,8 millió főre növekedett, miközben az elfogadóhelyek száma egy év alatt 137 ezerről közel 147 ezerre bővült.
A SZÉP Kártya a magyar háztartások fontos fizetőeszközeként a családok zavartalan kikapcsolódását támogatja, miközben a hazai turisztikai- és vendéglátóipart is erősíti a kereslet bővítésén és a fogyasztás növelésén keresztül. 2024 első hat hónapjában a kártyabirtokosok összesen közel 202 milliárd forintot használtak fel, ezzel 2019-hez viszonyítva több mint két és félszeresére nőtt a SZÉP Kártyás fizetések összege. 2024 június végén még közel 127 milliárd forint állt rendelkezésre a SZÉP Kártyákon, amely további potenciális bevételi forrást jelent a hazai turisztikai ágazat számára.
A szeptember óta folyamatosan növekvő reálbérek hatására egyre inkább oldódik a lakosság óvatossági motívuma, amely visszatükröződik a fogyasztás, így a turisztikai fogyasztás növekedésében is. A családok – a SZÉP Kártyának is köszönhetően – nem csak a boltokban költenek egyre többet, hanem többet is utaznak. Az év első öt hónapjában 13,7 millió vendégéjszakát regisztráltak a hazai szálláshelyek, amely közel 9 százalékkal több az előző év azonos időszakához képest. Mindez összességében pozitívan hat a belföldi keresletre, így a belgazdaság teljesítményére is.
A turizmus a magyar gazdaság stratégiai fontosságú húzóágazata, amely Magyarország GDP-jének több mint 10 százalékát biztosítja és közvetlen vagy közvetett módon 400 ezer embernek biztosít megélhetést. A SZÉP Kártya jelentősen hozzájárul a belföldi turisztikai fogyasztás dinamikus bővüléséhez, ezen keresztül pedig ahhoz, hogy 2024-ben a kormány újraindítsa a gazdaságot.
(Nemzetgazdasági Minisztérium)