A tárcavezető a koronavírus-járvány időszakát kiemelve az erdők egyre fontosabbá váló egészségvédelmi szerepére hívta fel a figyelmet. Az erdők látogatottsága 2020-ig évente országosan mintegy 40 millió alkalmat jelentett, ami a járványhelyzetben országszerte 25-30%-kal növekedett. Hozzátette: az embereknek szüksége van a biztonságos és egészséges kikapcsolódási lehetőségre, amit a magyar erdők megadnak számukra. Nagy István arra bíztatott mindenkit, hogy az őszi időszakban minél többen és minél gyakrabban keressék fel hazánk erdőit.

 

Fotó: Pelsőczy Csaba

A miniszter beszélt arról is, hogy az állami erdőgazdaságok az elmúlt évtizedben soha nem látott mértékben fejlesztették ökoturisztikai hálózatukat, összesen több mint 40 milliárd forintnyi értékben folynak beruházások. Az érdeklődőket több száz kilátó és felújított erdei szálláshely várja. A tárcavezető arra emlékeztetett, hogy a legtöbb turistaút állami erdőterületen halad keresztül. Csak a Pilisi Parkerdőben mintegy 1000 kilométer jelzett turistaút található. Az Országos Kéktúra csaknem fele, több mint 550 kilométer szintén állami kezelésű erdőségeken fut keresztül. Hangsúlyozta, a kormányzat célja, hogy a 21. századi színvonalú ökoturisztikai infrastruktúra az ország minden részében, bárki számára elérhető áron álljon rendelkezésre.

Fotó: Pelsőczy Csaba

Kifejtette, az ökoturizmus hátterét az egészséges és jó minőségű erdők fennmaradása jelenti, amit az állami erdőgazdaságoknál folyó munka garantál. Hangsúlyozta, a klímaváltozáshoz alkalmazkodni képes erdőket hoznak létre az olyan módszerekkel, mint például a főváros térségében már általánosan alkalmazott örökerdő-gazdálkodás. Teremtett világunkért felelősséggel tartozunk, ezért a magyar erdők megőrzése és gyarapítása közös kötelességünk – emelte ki a miniszter.

(AM Sajtóiroda)