Rétvári Bence köszötnőjében elmondta, a magyar közoktatás a tehetséges diákoknak és tanároknak köszönhetően világszínvonalra képes. "A nemzetközi tudományos diákolimpián sikeresen szereplőkben a tudás mellett megvan a szorgalom is, ők nem eltékozolták a tehetségüket, hanem erőfeszítéseket tettek, éltek vele, és kibontakoztatták" - tette hozzá. Az államtitkár kiemelte: a tudományos versenyeken sikeresen szereplő diákokon túl az őket felkészítő tanárokat is megilleti az elismerés. "Olyan kiváló tanárok vannak a magyar oktatási rendszerben, akik felismerték, kiben van a tehetség, és időt áldoztak rájuk" – mutatott rá Rétvári Bence, aki a szülőknek is köszönetet mondott.
Balatoni Katalin, a Belügyminisztérium köznevelési helyettes államtitkára a diákok sikerei mögött rejlő kitartást méltatta, majd hangsúlyozta, hálás a diákoknak, amiért ilyen sikeresen képviselték az országot. Köszöntőjében felhívta a figyelmet arra is, hogy a tudás hatalmas kincse a nemzetnek, amit fejleszteni kell.
A felkészítő tanároknak Maruzsa Zoltán, a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára adott át miniszteri elismeréseket.
A Biológiai, Csillagászati és Asztrofizikai, Filozófiai, Fizikai, Földrajzi, Informatikai, Kémiai, Matematikai és Nyelvészeti Diákolimpián és nemzetközi tudományos versenyeken hazánkat képviselő csapatok tagjai idén is kiemelkedő eredményeket értek el: a magyar versenyzők összesen 32 érmet szereztek: 6 arany-, 13 ezüst- és 13 bronzérmet, emellett teljesítményükért öten dicséretben részesültek. Ennyi aranyérmet az elmúlt 15 évben csak 2010-ben és 2019-ben sikerült nyerni a magyaroknak. Ezen túl további nemzetközi versenyeken és európai szintű megmérettetéseken még 8 érmet szereztek diákjaink: egyéniben két arany-, két ezüst-, egy bronzérem, csapatban 1-1 arany-, ezüst- és bronzérem született; három tanuló dicséretben vagy különdíjban részesült.
A Belügyminisztérium ezúton is gratulál a tanulóknak, felkészítő tanáraiknak és a csapatvezetőknek az elért eredményekhez.
Az elismerésben részesültek névsora elérhető itt.