A miniszterelnök a kormány új gazdasági akciótervének fontos elemeként beszélt a bérek vásárlóerejének növeléséről. Jelezte: a minimálbérről Magyarországon a munkaadók és a munkavállalók állapodnak meg, de a kormány üti rá a megállapodásra a pecsétet, és ha az egyezség nem akar létrejönni, mert messze vannak az álláspontok, akkor segít. Most is ez volt a helyzet, és a kormány közreműködésével hároméves bérmegállapodás született, amit hamarosan szentesíteni fognak. E megállapodás eredményeképpen a magyarok biztosak lehetnek abban, hogy a 2025-ös, 2026-os és 2027-es évben a minimálbér-emelkedés az infláció mértéke fölött lesz, tehát a magyar emberek pénzének vásárlóereje nem csökkenni, hanem nőni fog. Megjegyezte: idén 3 és 4 százalék közötti inflációval számolnak, és 10 százalék fölötti volt a bérnövekedés. "Ennek az erőteljes bérnövekedésnek a lendületét szeretnénk fenntartani ezzel a megállapodással" - mondta a miniszterelnök, megjegyezve: ez jó hír, tervezhetővé és kiszámíthatóvá teszi a családok életét.
Orbán Viktor azt mondta, Donald Trump választási győzelmével a béke kézzelfogható közelségbe került, de a távozófélben lévő amerikai demokraták láthatóan egy súlyosabb örökséget akarnak az elnökre hagyni, mint amilyen a helyzet volt az elnökválasztás győzelmének pillanatában. Hozzátette: Magyarország sorsa közvetlenül is tétje ennek a konfliktusnak, ezért meggondoltan, kiszámíthatóan, tervezhetően és higgadtan fog cselekedni. A kormányfő azt mondta, Ukrajna Magyarország szomszédja, nem a világ egy távoli pontján fennálló konfliktus további durvulásáról van szó. Hozzátette, nem kell nagy fantázia annak elgondolásához, hogy egy ország szomszédjában zajló háború fejleményei milyen gyorsan tudják érzékeltetni következményeiket a szomszédos ország területén, emellett Kárpátalján őshonos magyarok élnek, így a veszély közvetlen. Rámutatott, most már a háborúban olyan eszközöket vetnek be, amellyel könnyedén el lehet érni Ukrajna területén kívüli országokat is, elsősorban a szomszédokat. Ezek a hírek rólunk, és nem a nemzetközi diplomácia konfliktusairól szólnak, ezek közvetlen magyar érdekekről és Magyarország háborús fenyegetettségéről szólnak - jelentette ki.
Emlékeztetve arra, hogy január 20-án lép hivatalba Donald Trump, az Egyesült Államok következő elnöke, azt mondta, ez a legsötétebb óra, amiben vagyunk, már csak két hónap, és akkor hirtelen a hajnal be fog köszönteni, de addig ebben a korábbinál is sűrűbb sötétségben fogunk élni. Úgy összegzett: a háború két legveszélyesebb hónapja következik.
Orbán Viktor a rádióinterjúban bejelentette, hogy magyarországi látogatásra hívja Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.